Hakkında


7DX ismi nereden geliyor?


7DX partylerinin ilki olan 7D2 2002 yılında yapıldı. Parti, adını 2002'nin 16'lı sayı sisteminde (Hexadecimal) karşılığı olan $7D2 sayısından aldı. Bunu takip eden yıllardaki partiler de 7D3, 7D4, 7D5, 7D6... şeklinde devam edeceğinden, bu partilerin bütününe "7DX Partileri" denildi.

Yıllardan beri her sene isim değiştiren parti bu seneden itibaren sabit bir biçimde genel ismiyle, yani 7DX olarak anılacaktır. Bu seneki partinin resmi ismi "7DX Demo Party 2010"dur. Yer yer kısaca "7DX 2010" şeklinde de anılacaktır.

Sosyal Ağlarda 7DX


Twitter
Facebook

7D9 Tanıtım Videosu

Geçtiğimiz sene görüntülerin büyük çoğunluğu Endo tarafından çekilen ve Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec tarafından montajlanmış ve Drey'in müziğiyle süslenmiş tanıtım videosu aşağıdadır.7D8 Tanıtım Videoları

Televidyon'dan Kafa Kafaya ekibinin iki sene önce 7D8'de çekip düzenlediği videoları aşağıda bulabilirsiniz.

    Video 1 | Video 2

Organizatörler


Beast, Caisson, Datura, Endo, Norvax, Skate, Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec

Mekan Organizasyonu


Boğaziçi Üniversitesi - Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

Ödül Sponsorları


Smart Bilgi Teknolojileri, Microsoft, Power FM, AldımSeni.Com, Aral

Hardware Sponsoru


Stüdyo Smart

Tanıtım Sponsoru


Ekşi Sözlük, CNNTÜRK, Inhouse, Dark Hardware

Yiyecek İçecek Sponsorları


Poğaçacı, Wonderland, Lipton Ice Tea, Milka

Banner ve Diğer Tanıtım Yayınları İçin Çok Özel Teşekkürler


http://www.eksisozluk.com/
http://www.commodore.gen.tr/
http://www.sinefx.com/
http://www.tr-demoscene.info/
http://www.darkhardware.com/
http://www.tekjeton.com/
http://www.amstradcpc.com/blog/
http://friendfeed.com/portakal/

Not: Bannerlarimizi yayinlayanlar haberdar olabilmemiz icin, organization@7dx-party.org adresi ile bize bilgi verirlerse seviniriz.

Scene nedir?


Scene, coder (programcı), grafiker, müzisyen, swapper, cover designer v.b nitelikteki bilgisayar kullanıcılarının ve bu kullanıcıların bir araya gelerek oluşturdukları grupların bütününe denir. Her platformun (Atari, Amstrad, Spectrum, Sinclair, Commodore, Amiga, PC v.b) kendine ait bir scenei vardır. Örnek "Commodore 64 Scene"i, "Spectrum Scene"i, "PC Scene"i gibi.

Bu sceneler çeşitli alt gruplara ayrılırlar. Mesela Türkiye'deki Commodore 64cülerin oluşturduğu scene'e "Turkish C64 Scene" denir.

Scene kesinlikle ticari kaygı içermez. Tamamen eğlence ve rekabet ortamdır. Scene "iş" değil, "hobi"dir.

Scene'i oluşturan ve bir arada tutan unsurlar; gruplar arası iletişim organları (eskiden mektuptu, şimdi internet ve web sayfaları), partiler ve disk magazinleridir.

Scener nedir?


Scene'de yer alan kişidir. :)

7DX 2010'a kimler davetlidir?

2002 yılından beri amatör bilgisayar kültürü ile ilgilenen insanları bir araya getirmeyi hedefleyen 7DX parti serisinin bu seneki ayağı olan 7DX Demo Party 2010, 25-26 Aralık tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılacaktır.

 • Programcılar
 • Dijital artistler
 • Dijital müzisyenler
 • Görsel programlama meraklıları
 • Bilgisayar grafiği meraklıları
 • Dijital müzik meraklıları
 • Scenerlar
 • Öğrenciler
 • eğlenceye davetlidir.

  2 gün boyunca yetenekli insanlarla seminerler, programlama, dijital grafik ve dijital müzik gibi alanlarda yarışmalar, bolca muhabbet hedefliyoruz.

  Parti ile ilgili detayları sayfadan öğrenebilir, yenilikleri takip edebilirsiniz. Ayrıca sizler için 7DX Partileri hakkında çeşitli bilgi ve istatistiklere ulaşabileceğiniz eğlenceli detaylarla dolu Fan Bölgesi sayfasını hazırladık.

  Bu güne kadarki tüm 7DX partileri gibi bu seneki parti de ücretsizdir. Ziyaret etmeyi düşünüyorsanız Kayıt Formu bölümünden partiye kayıt olmanızı rica ediyoruz.

  Partiye ilk kez katılacak veya "benim orada ne işim olabilir? katılsam mı acaba?" diye düşünen kişilere, Nightlord tarafından yazılmış İlk Partim Rehberi'ni okumalarını tavsiye ediyoruz.

  Basın bültenini indirmek için tıklayın.

  7DX Demo Party 2010 bannerlarını indirmek için tıklayın.

  Tüm soru ve görüşleriniz için kontak adresimiz:
  organization@7dx-party.org